Робота тридцять четвертої сесії районної ради

284

12 жовтня під головуванням голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося засідання 34 сесії районної ради 7 скликання.

Усі питання порядку денного були попередньо опрацьовані депутатами на засіданнях постійних комісій районної ради.

Учасники засідання заслухали та взяли до відома інформацію керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області про стан законності на території Скадовського району упродовж І півріччя 2018 року та заходи щодо їх зміцнення та довідку про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району і районного бюджету  за І півріччя 2018 року.

Також було затверджено у новій редакції районну комплексну програму соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження тендерної рівності і протидії торгівлі людьми 2016-2019 роки та програму зайнятості населення Скадовського району на період 2020 року. Ці питання було детально розглянуто і враховані всі зауваження.

Районні обранці затвердили також зміни до рішення 26 сесії районної ради 7 скликання від 22.12.2017 №400 «Про районний бюджет 2018 рік».

Важливою темою для обговорення стало питання про створення юридичної особи комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» Скадовської районної ради. Голова районної ради наголосив на потребі проведення депутатами та очільниками місцевих громад роз’яснювальної компанії, а також публікації у газеті «Чорноморець» інформації щодо необхідності активізації процесу укладання договорів із сімейними лікарями мешканцям Скадовського району, адже з 2019 року центр ПМСД  розпочне діяльність за новим порядком і фінансуватиметься напряму з Державного центру здоров’я. На даний час лише 42% жителів району заключили такі договори.

На пленарному засіданні депутатами районної ради разом з низкою рішень щодо управління майном спільної власності територіальних громад району був погоджений і проект про надання рухомого майна спільної власності територіальних громад району Благодатненській сільській раді – відтепер за допомогою окремого рейсу шкільного автобусу, який буде здійснюватися за рахунок сільської ради, до дитячого садочка будуть підвозитися малюки з найближчих сіл.

Схвалення здобули питання про звернення депутатського корпусу Скадовської районної ради Херсонської області щодо реорганізації філії «Скадовський райавтодор» та про підтримку звернення мешканців Скадовського району Херсонської області до голови Херсонської обласної державної адміністрації Гордеєва А.А. щодо необхідності відновлення у місті Скадовськ роботи територіального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області.

Наприкінці голова районної ради проінформував про звернення депутатів та членів виконавчого комітету Новомиколаївської ради щодо потреби в організації допомоги мешканці с.Новомиколаївка, яка ще у 1997 році створила дитячий будинок сімейного типу та зараз знаходиться в обласному онкодиспансері. На даний час в дитячому будинку проживають 6 дітей, а всього виховано 14 дітей. Виникло гостре фінансове питання, на лікування не вистачає коштів. Депутатами було прийнято рішення надати допомогу індивідуально, направити звернення до районної державної адміністрації згідно з повноваженнями, а також звернутися до комунальної аптеки для отримання ліків. Учасниками засідання було запропоновано створити, починаючи з 2019 року, у районному бюджеті фонд допомоги виборцям саме для таких випадків.

Разом з вищезазначеними проектами, депутатами були схвалені також рішення щодо управління майном права спільної власності територіальних громад району.