Засідання робочої групи

182

Першого лютого 2019 року відбулося перше засідання робочої групи щодо вивчення питань можливості організації міжшкільного ресурсного центру та реорганізації структурних підрозділів комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Умови реформування механізму первинної медико-санітарної допомоги наразі вимагають перегляду існуючої мережі закладів, що здійснюють її надання на території району. Керівництво КНП «Скадовський центр ПМСД» надало пропозицію щодо необхідності зміни статусу семи фельдшерських пунктів у малочисельних селах на пункти здоров’я, на базі яких буде нерегулярно надаватися допомога. До їх числа увійшли: с.Озерне, с.Миколаївка, с.Петропавлівка, с.Карабулат, с.В.Андронівка, с.Лиманське та с.Дарівка.

Детально опрацювавши ситуацію з кожним фельдшерським пунктом, депутати виказали стурбованість щодо залишення с.Дарівка взагалі без можливості отримати будь-яку допомогу, адже стан дороги там не дозволить проїхати транспорту в разі потреби. Натомість можна на території Володимирівської сільської ради залишити медичний заклад лише у Володимирівці, оптимізувавши Лиманський та Новоросійський ФП.

А взагалі, на даному засіданні було рекомендовано детально вивчити ситуацію спільно з очільниками громад та місцевими лікарями, а за потреби – виїхати на місце для ухвалення виваженого кроку.

Наступним на нараді було розглянуто питання щодо можливості організації міжшкільного ресурсного центру на території Скадовського району. Заслухавши усі зацікавлені сторони та ознайомившись із наявним досвідом такої реорганізації, було рекомендовано опрацювати дане питання з учасниками цього процесу при наявності відповідної законодавчої бази, особливо в у мовах перспективи проведення децентралізації.

Також до уваги членів робочої групи було доведено лист Широківської сільської ради щодо недофінансування дошкільної освіти, на який відповідальними фахівцями були надані компетентні роз’яснення, та обговорено рекомендації постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності Херсонської обласної ради щодо передачі в оренду табору «Білі крила» (с.Цукур, Скадовський район) для розміщення підрозділів командування Морської піхоти Військово-Морських Сил  Збройних Сил України. Даний оздоровчий заклад розташований на території курорту державного значення і відповідно до Закону України «Про курорти» має певні обмеження щодо розміщення окремих структур – про це і буде наголошено у листі, котрий районна рада за рекомендацією даного засідання направить депутатам Херсонської обласної ради.