Про подальші кроки медичної реформи у Скадовському районі – на засіданні робочої групи

726

Стан впровадження медичної реформи у Скадовському районі спонукав 04 квітня, в черговий раз, провести розширене засідання робочої групи щодо реорганізації структурних підрозділів комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького для вироблення тактики подальших дій та пошуку оптимального рішення – як для КНП «Скадовський центр ПМСД», так і для населення району. У заході взяли участь представники депутатського корпусу районної ради та райдержадміністрації, сімейні лікарі, завідувачі сільських амбулаторій та голови місцевих рад, на території яких заплановано закриття фельдшерських пунктів.

Запропонована державою нова модель медичного обслуговування досить болісно реалізується на практиці. А умови реформування механізму первинної медико-санітарної допомоги наразі вимагають перегляду існуючої мережі закладів, що здійснюють її надання на території району. Але перспектива припинення сталої діяльності фельдшерських пунктів в окремих селах району викликала значну соціальну напругу та занепокоєння серед населення, особливо малочисельних сіл.

Після тривалого обговорення питання, учасники засідання, в черговий раз пересвідчившись, що «порятунок потопаючих – справа самих потопаючих», дійшли спільного рішення. Зокрема, було рекомендовано головному лікарю КНП «Скадовський центр ПМСД» Хмельовій Аллі Василівні: до 09.04.2019 року надати до районної ради інформацію про потенційну можливість лікарів укладення угод з пацієнтами на отримання послуг первинної медичної допомоги (кількість місць по кожному лікарю для дозаключення угод); по кожній сільській раді надати розрахунки витрат фельдшерських пунктів на комунальні послуги. Після чого, у разі згоди зацікавлених сільських рад на покриття комунальних витрат власними силами, а не коштом районного бюджету, як зазвичай, буде розглянуто можливість спрямувати зекономлений фінансовий ресурс на заробітну плату фельдшерам.

Також буде доопрацьовано звернення депутатського корпусу Скадовської районної ради Херсонської області щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл у зв’язку з проведенням медичної реформи, яке, за рішенням сесії районної ради, вже було направлено до вищих органів виконавчої влади України та районних рад усіх областей країни – розширене звернення буде направлено до Кабінету Міністрів України і депутатів Верховної Ради України.

Адже, гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на безоплатну медичну допомогу, наразі, не може бути реалізоване через недосконалість механізму втілення медичної реформи на місцях.