Виїзний прийом у Володимирівській сільській раді

138

Щомісяця, відповідно до попередньо затвердженого графіку, голова районної ради Олег Федорович Старенький відвідує громади району з метою спілкування, вивчення існу­ючих проблеми та пошуку можливого шляху їх вирішення. Так, 16 травня 2019 року, черговий виїзний прийом громадян головою районної ради відбувся у Володимирівській сільській раді.

На зустрічі були присутні сільський голова Кость Анатолій Йосипович, депутат районної ради Ярова Світлана Анатоліївна, керівники бюджетних установ та організацій, інші представники місцевої громади.

Очільник районних обранців проінформував присутніх про проблему наповнення районного бюджету через несплату податків та зборів з доходів, отриманих від діяльності на території району. Також було обговорено реформування медичної галузі. Наразі у районі склалася гостра проблема нестачі кількості лікарів для укладення договорів з місцевими жителями. Адже, забезпечення лікарями району складає лише 57%. На сьогодні близько 18600 людей не заключили договір і з 1 квітня 2019 року фінансування з Національної служби здоров’я України на дану кількість людей припинило надходження. Не менш важливим залишається питання подальшої роботи фельдшерських пунктів у малочисельних селах. Через умови реформування жителі сіл залишаються без можливості отримання медичної допомоги на місцях. Тому, на сесії районної ради, яка відбудеться 17 травня 2019 року, буде розглянуто повторне звернення депутатського корпусу щодо вищевказаної ситуації. Поміж цих питань, Олег Федорович ознайомив присутніх на зустрічі з результатами ремонтних робіт, що були здійснені за бюджетні кошти протягом 2018 року. Серед них, ремонт покрівлі і спортивних залів деяких шкіл району, а також оновлення системи опалення та заміна вікон у окремих навчальних закладах, ремонт педіатричного та гінекологічного відділення центральної  районної лікарні, заміна покрівлі інфекційного відділення.

Сервуля Людмила Володимирівна, голова ініціативної групи сільської громади порушила питання щодо сумнівів незаконного користування земельними ділянками (паями) приватним підприємством «Органік Сістемс». Представник даного підприємства на особистій зустрічі зауважив, що заплановане подальше використання земельних ділянок, адже наразі є затверджена сівозміна до 2027 року. Голова ініціативної групи зазначила, що близько 300 га землі, яку використовує підприємство, належить володільцям, які померли. А для подальшого розширення земельних ділянок ПП«Органік Сістемс» пропонує власникам паїв укладання договору суборенди без вказівки подробиць умов угоди.

Також Людмила Володимирівна зауважила, що виникла екологічна проблема через оброблення полів вищезазначеним підприємством. Хоча ПП«Органік Сістемс» зазначило, що є дотримання оптимальної буферної зони між полем і селом, але при вітрі в бік села жителі скаржаться на неприємний запах удобрювальних матеріалів. Виникає питання, чи всіх санітарних норм дотримується підприємство?

Олег Федорович запропонував сформувати та направити звернення з вищевказаних двох питань до районної ради для подальшого розгляду і пошуку можливого шляху вирішення проблем, які склалися у Володимирівській сільській громаді.