Засідання позачергової 42 сесії районної ради 7 скликання

327

26 липня 2019 року під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося засідання позачергової 42 сесії районної ради 7 скликання, результатом якого стало прийняття низки важливих рішень.

Так, заслухавши начальника фінансового управління райдержадміністрації Резніченко Тетяну Леонідівну та опрацювавши дане питання на спільному засіданні постійних комісій, що передувало пленарному засіданню, депутати ухвалили внесення змін до районного кошторису на 2019 рік. Зокрема, на фінансування заходів районних програм «Територіальна оборона в Скадовському районі на 2018-2020 роки» і «Мобілізаційна підготовка та мобілізація» було спрямовано 27,4 тис.грн: 19 тис.грн і 8,4 тис.грн відповідно. За рахунок субвенції з бюджету Лазурненської селищної ради 580,524 тис.грн спрямовано на співфінансування об’єкту будівництва «Лазурненська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» і 176,5 грн – на реалізацію заходів обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області на 2017-2023 роки».

Також районні обранці підтримали рішення про припинення юридичної особи комунальний заклад «Скадовська центральна районна лікарня» в результаті реорганізації шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради. У розрізі даного питання Олег Федорович проінформував присутніх про нараду 24 липня 2019 року при голові Херсонської обласної державної адміністрації Юрію Гусєву за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка з приводу завершення перетворення усіх комунальних закладів охорони здоров’я вторинної ланки у комунальні некомерційні підприємства, результатом якої стала підтримка раніше розпочатого реформування навіть за умови недостатності коштів у місцевих бюджетах на співфінансування галузі – про що вже свідчить досвід інших регіонів України. Але наразі закон чинний і необхідно виконувати його вимоги – до початку 2020 року слід завершити дане перетворення. Ситуація аналогічна, як була із перетворенням первинної ланки: у разі неприйняття цього рішення вже з 01 січня наступного року буде припинено державне фінансування районної лікарні і тоді всі витрати закладу охорони здоров’я буде покладено на районний бюджет. Депутати, опинившись перед такою перспективою, проголосували про початок реформування закладу із надією на зміни на законодавчому рівні розпочатого процесу перетворення медичної галузі, адже застосування запропонованої моделі у житті голосно говорить про її недосконалість, а подекуди – й про неприйнятність на практиці.

Рішенням позачергової 42 сесії районної ради було затверджено проміжний ліквідаційний баланс комунального підприємства «Центральна районна аптека №17». Таким чином ліквідаційна комісія зазначеного закладу може приступити до реалізації наявного майна і виручені кошти спрямувати на часткове погашення заборгованості підприємства.

Крім цього, на засіданні позачергової 42 сесії районної ради було ухвалено низку рішень щодо управління майном спільної власності територіальних громад району.