Гуманітарна комісія районної ради опрацювала питання профільного спрямування

199

08 листопада члени постійної комісії з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького розглянули профільні питання, які планується включити до порядку денного наступного пленарного засідання ради.

Чи не найважливішим питанням порядку денного став розгляд заяв громадян на отримання термінової одноразової матеріальної допомоги за зверненнями до депутатів районної ради. Рішенням позачергової 45 сесії районної ради 7 скликання на зазначені цілі було виділено 105 тис.грн, у рамках виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження ґендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2016 – 2019 роки.

Як наслідок, після детального вивчення наданих документів по кожному заявнику, за участю спеціаліста управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та попереднього опрацювання матеріалів представником лікарської консультативної комісії, члени комісії одноголосно рекомендували підтримати проект рішення про виділення коштів для усіх заявників в межах передбачених коштів. При цьому варто зазначити, що станом на 07.11.2019 заяв на отримання матеріальної допомоги надійшло на 145 тис.грн, що перевищує обсяг виділених коштів, але районна рада направила клопотання до райдержадміністрації з проханням збільшити фінансовий ресурс. Голова районної ради Олег Федорович Старенький при цьому наголосив, що коли мова йде про здоров’я і життя мешканців району – обирати не доводиться, тому будемо намагатися допомогти максимально людям, що опинилися віч-на-віч з бідою.

При обговоренні питання перспективи утримання у 2020 році додаткових штатних одиниць відділом освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації та виконання відповідного рішення у 2019 році, члени гуманітарної комісії зійшлися на думці про необхідність подальшого фінансування штатних одиниць кухонних працівників, саме завдяки чому діти і сьогодні мають змогу харчуватися у шкільних їдальнях. Конкретику щодо перспективи утримання додаткових посад педагогічних і непедагогічних працівників для депутатів надала головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Анатоліївна Петрова.

Разом з цим, учасники засідання погодили запропоновані зміни до районної програми розвитку системи охорони здоров’я в Скадовському районі на 2017-2019 роки, опрацювали проєкт аналогічної районної програми на 2020 рік і взяли до відома інформацію щодо перспективи формування нового плану мережі ФАПів, фельдшерських пунктів і пунктів здоров’я.