Про результати роботи позачергової 52 сесії районної ради 7 скликання

3228

09 липня 2020 року під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося засідання позачергової 52 сесії районної ради, питання порядку денного якої були детально опрацьовані депутатами на спільному засіданні постійних комісій, що передувало пленарному засіданню.

Першим депутати підтримали проект рішення щодо внесення змін до програми економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району на 2020 рік, передбачивши кошти на виготовлення незалежної оцінки об’єкта нерухомого майна спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Скадовського району – майнового комплексу кінотеатру «Палаточний» (смт.Лазурне). Таку процедуру необхідно провести для оформлення  належним чином документації по зазначеному об’єкту.

Також депутати погодили зміни до головного кошторису району, про які проінформувала начальник фінансового відділу райдержадміністрації Підгайна Ольга Яківна, зокрема, за рахунок міжбюджетних трансфертів з обласного та селищного бюджетів збільшено доходи районного бюджету на загальну суму 399000 грн,  що спрямовуються:

відділу освіти, культури, молоді та спорту  районної державної адміністрації у сумі 270000,0 гривень на придбання обладнання для їдальні Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (за рахунок субвенції з державного бюджету);

– управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації у сумі 129000 грн на фінансову підтримку Комунальному  некомерційному підприємству «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради (за рахунок субвенції з Лазурненського селищного бюджету).

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» зі змінами, у зв’язку з проведенням на території Скадовського району заходів, згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації від  01 червня 2020 року №215  «Про виділення коштів із резервного фонду районного бюджету придбання паливно-мастильних матеріалів для облаштування блокпосту на в’їзд в с.Андріївка Ульянівської сільської ради», за рахунок коштів резервного фонду, 2035 грн спрямовано районній державній адміністрації (для 19 СДПРЧ ГУ ДСНС України у Херсонській області).

Дане пленарне засідання стало вирішальним у набувшому резонансу на місцевому рівні питанні ліквідації Петропавлівської ЗОШ I-II ступенів: заслухавши ще раз детальний аналіз усіх показників діяльності даного закладу та його фінансування, який довела до відома присутніх начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Кишкіна Алла Аркадіївна, а також після неодноразових обговорень на нарадах, комісіях районної ради, зустрічей представників райдержадміністрації з батьківським колективом, сумнівів і вагань, депутати все ж підтримали рішення про ліквідацію Петропавлівської ЗОШ I-II ступенів. Безперечно, дане рішення непопулярне і болюче, але беручи до уваги реальні факти: наявний та прогнозований кількісний склад учнів, показники їх успішності, педагогічну складову, приходить розуміння, що іншого шляху немає. Коштів державної субвенції вистачило на утримання зазначеного закладу лише до 01 червня 2020 року, відповідно вже станом на сьогодні утримання школи виходить в мінус більше за 100 тис.грн і це вже за рахунок коштів, передбачених державою на утримання інших шкіл району. Коштом районного бюджету утримання закладу не видається можливим через його тотальну обмеженість. Таким чином, після закриття, для учнів Петропавлівської ЗОШ буде організовано підвезення до Благодатненської ЗОШ двома шкільними автобусами за зручним графіком із врахуванням вікових потреб.

Разом з цим, районні обранці погодили доповнення до районної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020 рік, якими передбачено заходи з підтримки багатодітних сімей та поліпшення соціально-побутових умов бездомних і безпритульних громадян.

Рішенням позачергової 52 сесії районної ради було затверджено нову редакцію Статуту КНП «Скадовська ЦРЛ» Скадовської районної ради і затверджено нову граничну чисельність працівників районної лікарні. Також за рекомендацією постійних комісій було погоджено призначення Вовченко Наталі Григорівни на посаду заступника головного лікаря з медичної частини КНП «Скадовська ЦРЛ» Скадовської районної ради.

Наприкінці засідання до депутатського корпусу від імені працівників освітньої галузі району звернулась директор Благодатненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Близнюк Тетяна Петрівна, яка щиро подякувала районним обранцям сьомої каденції за особливу увагу, яку було приділено закладам освіти: проведено капітальні ремонти будівель та покрівель, оновлено спортивні та актові зали, тепломережі, замінено вікна, двері, закуплено багато обладнання та поповнено парк шкільних автобусів – вжито максимальних заходів щодо створення комфортних умов для якісного навчання наших дітей та їх всебічного розвитку.