Нагальні питання – у полі зору депутатського корпусу районної ради 8 скликання

351

17 грудня 2020 року депутатський корпус Скадовської районної ради 8 скликання під керівництвом голови районної ради Віталія Олександровича Соловйова продовжив роботу позачергової другої сесії районної ради.

Перед початком пленарного засідання Віталій Олександрович запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Галича Валерія Яковича, лікаря–реаніматолога з багаторічним стажем і безцінним досвідом, і Савченка Олександра Сергійовича, учасника бойових дій Другої світової війни 1939-1945рр., колишнього голову Скадовської районної ради ветеранів, які пішли з життя через ускладнення, спричинені вірусом COVID-19.

На початку засідання, враховуючи зміни в законодавстві та опрацювання проєктів рішень, порядок денний засідання був доповнений.

Рішенням позачергової 2 сесії районної ради було затверджено регламент Скадовської районної ради; Положення про постійні комісії та їх персональний склад; Положення про президію Скадовської районної ради восьмого скликання та структуру виконавчого апарату районної ради.

Районні обранці, заслухавши інформацію керівників фінансових підрозділів Скадовської, Голопристанської і Каланчацької районних державних адміністрацій, внесли зміни до районних бюджетів на 2020 рік. Таким чином, за рахунок субвенції з державного бюджету, 6121270 грн було спрямовано для Комунального некомерційного підприємства «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради, 6082700 – для комунального підприємства «Голопристанська ЦРЛ» на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я. 300 тис.грн із коштів, передбачених на вищевказані заходи, спрямовано на виготовлення проектно–кошторисної документації на монтаж (реконструкцію) системи киснепостачання КНП «Скадовська центральна районна лікарня» Скадовської районної ради.

Критична ситуація через відсутність державного фінансування придбання ліків для жителів району, які страждають на діабет, спонукала виділити 317213,57 грн на відшкодування аптекам за придбаний інсулін, за рахунок скорочення обсягу резервного фонду районного бюджету.

Разом з цим, депутати внесли зміни до фінансових планів КНП «Скадовська ЦРЛ» Скадовської районної ради і КП «Голопристанська ЦРЛ». У ході розгляду даного питання голова районної ради Віталій Олександрович Соловйов подякував медичному персоналу закладів охорони здоров’я району в особі, присутніх на засіданні, головного лікаря Скадовської лікарні Руденка К.В., головного лікаря Голопристанської лікарні Житнюка В.В. і його заступника Кобець Л.М., лікарям Каланчацької лікарні в особі голови Каланчацької РДА Онуце О.І., за витримку і готовність допомагати жителям району у складний час боротьби з пандемією.

Зважаючи на низку проблемних питань, які виникли у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою країни, недосконалим правовим і фінансовим механізмом передачі ліквідованих районних рад до районних рад новостворених районів, виникла необхідність розробки відповідного звернення депутатського корпусу Скадовської районної ради Херсонської області 8 скликання до Комітету ВРУ з питань бюджету, народних депутатів України від Херсонської області, Херсонської облдержадміністрації, Херсонської обласної ради та районних рад Херсонської області, Асоціації міст України й Української асоціації районних та обласних рад, яке отримало одноголосну підтримку депутатів. Така неузгодженість на державному рівні, про що йдеться у зверненні, має уже негативні наслідки в житті: новостворені громади або вже мають свою інфраструктуру, або мають намір самостійно створити таку, тому незацікавлені у фінансуванні відповідних дублюючих закладів районного рівня з 2021 року. Тому депутатам довелося прийняти рішення про припинення юридичних осіб, шляхом ліквідації, КУ «Фінансово-господарська група з централізованого обслуговування закладів та установ освіти Каланчацького району» і  КУ «Централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів та установ культури» Каланчацької районної ради Херсонської області.

Крім того, депутати схвалили рішення про передачу закладів загальної середньої освіти із спільної власності територіальних громад міста, селища, сіл Скадовського району в комунальну власність Скадовської міської, Лазурненської селищної і Новомиколаївської сільської територіальних громад.

Також рішенням позачергової 2 сесії районної ради 8 скликання було внесено зміни до рішення 46 сесії Голопристанської районної ради 7 скликання від 29 жовтня 2020 року № 849 «Про передачу майнових прав (права власності на майно) та юридичних осіб комунальної форми власності, цілісних майнових комплексів, будівель, споруд, основних засобів, цінних та малоцінних матеріалів у комунальну власність Голопристанської міської об’єднаної територіальної громади в особі Голопристанської міської ради Херсонської області».

З нагоди Дня місцевого самоврядування, за внесок у розвиток самоврядності громад Скадовського району та активну громадську позицію, голова районної ради вручив Почесні грамоти районної ради членам депутатського корпусу Скадовської районної ради 8 скликання:

– Бобилєву Юрію Олександровичу, депутату Скадовської районної ради VІ, VІІ та VIII скликань;

– Вандер Любові Францівні, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання;

– Паргачовій Валентині Борисівні, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, депутату Каланчацької районної ради шести скликань;

– Сахібову Вадиму Володимировичу, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання;

– Сипко Вікторії Анатоліївні, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, посадовій особі Голопристанської районної ради VІІ скликання;

– Трубі Віктору Володимировичу, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, сільському голові Новопавлівської ради Каланчацького району (2006-2020 роки);

– Харченко Ользі Федорівні, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, депутату Каланчацької селищної ради VІ та VІІ скликань;

– Чуприні Володимиру Васильовичу, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, сільському голові Улянівської ради п’яти скликань;

– Яворській Аллі Петрівні, депутату Скадовської районної ради VІІI скликання, секретарю Благодатненської сільської ради Скадовського району VІ та VІІ скликань.