Депутати розпочали підготовку до 34 сесії районної ради

467

04 жовтня під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького у рамках підготовки до 34 сесії районної ради, проведення якої заплановано на 12 жовтня 2018 року, відбулося спільне засідання постійних комісій з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення, агропромислового комплексу екології та земельних ресурсів, мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, за участю депутатів постійної комісії з питань промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району.

На початку засідання Олег Федорович детально проінформував районних обранців про проведені ремонтні роботи по об’єктам соціально-культурної сфери району, їх готовність до осінньо-зимового періоду та перспективи діяльності у даному напрямку.

Депутати, будучи стурбованими можливістю залишитися без підприємства, яке до цього часу опікується станом доріг місцевого значення, розглянули та одноголосно підтримали звернення трудового колективу філії «Скадовський райавтодор» про створення на базі філії комунального дорожнього госпрозрахункового підприємства з передачею його на баланс Скадовської районної ради. Присутній у залі начальник зазначеного підприємства Микола Андрійович Дзюба акцентував увагу на прагненні зберегти організацію, яка на сьогодні має власну потужну матеріально-технічну базу і готова ремонтувати дорожнє покриття, сплачуючи податки до бюджету саме Скадовського району. Адже намічене приєднання Скадовського райавтодора до Голопристанського у якості філії не передбачає у майбутньому належного утримання доріг місцевого значення у Скадовському районі та загрожує переведенням потужностей, придбаних за кошти місцевих бюджетів, до іншого регіону. Тому дане питання буде ще ретельно опрацьовано та винесено на розгляд 34 сесії районної ради.

Під час розгляду нової редакції районної комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження тендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2016-2019 роки, депутати відпрацювали усі нюанси наданого проекту та чітко визначили коло отримувачів разової матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО зі Скадовського району, які загинули або безвісті зникли під час проведення антитерористичної операції – таку допомогу у 2018 році отримають 5 дружин військовослужбовців, які були мешканцями Скадовщини.

Особливу увагу під час засідання було приділено створенню в районі юридичної особи комунальне некомерційне підприємство «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» Скадовської районної ради, яке вже з 2019 року розпочне роботу за новим порядком і фінансуватиметься напряму з Державного центру здоров’я. Голова районної ради наголосив на низькому рівні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району, адже невдовзі зміниться і процедура надання вторинної медичної допомоги – таку можливість матимуть лише ті, хто вчасно заключив договір з сімейним лікарем. Також у районі гостро стоїть питання незабезпеченості лікарями-невропатологами районної лікарні, що зокрема обумовлено відсутністю житла для лікарів. Прагнення районної ради вирішити дане питання поки що гальмується проходженням дуже затяжної процедури оформлення документації для будівництва 95-квартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями закладів охорони здоров’я шляхом добудови недобудованої будівлі, розташованої на території майнового комплексу районної лікарні та й занадто низький рівень наповнення районного бюджету не прискорює цей процес. А анонсована міською радою передача будівлі колишньої молочної кухні під житло для лікарів поки що має лише обриси намірів – жодного рішення, окрім зміни призначення земельної ділянки під даним приміщенням, ще не ухвалено.

Разом з цим, депутатами було підтримано звернення мешканців Скадовського району до голови Херсонської облдержадміністрації Гордєєва А.А. щодо необхідності відновлення у місті Скадовськ роботи територіального сервісного центру МВС України в Херсонській області (до повноважень якого належить обслуговування населення щодо здачі екзаменів, видача посвідчення водія та державних номерних знаків); за наслідками розгляду відповідей на звернення скоординовано подальші кроки у питаннях організації діяльності екологічних інспекторів на громадських засадах та недопущення забруднення о.Джарилгач.