09 жовтня під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького  відбулося засідання постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів, під час якого було обговорено низку питань профільного спрямування.

Про основні зміни в районному кошторисі на 2018 рік проінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Леонідівна Резніченко. Так, проектом рішення пропонується за рахунок повного скорочення наявного резервного фонду, а це близько 300 тис.грн, передбачити утримання додаткових ставок кухонних працівників та непедагогічних працівників, діяльність яких вже погоджено рішеннями районної ради, 316 698 грн – на виплату відшкодування збитків населенню Приморської і Тарасівської сільських рад від африканської чуми свиней. Уточнено видатки районного бюджету, метою використання яких буде продовження ремонтних робіт в Михайлівській ЗОШ зокрема щодо облаштування внутрішньої мережі водовідведення, придбання насоса та обладнання для налагодження інтернет-зв’язку на території  КЗ «Скадовська ЦРЛ», придбання комп’ютера для центральної бібліотечної системи тощо.

Разом з вищезазначеними були уточнені видатки по одному з головних розпорядників коштів районного бюджету – відділу культури райдержадміністрації – щодо додаткового фінансування заходів програми матеріального стимулювання окремих колективів та громадян району, чим також було підтримано ініціативу районної ради щодо відзначення чемпіонки Європи та Світу з боротьби вільної Кулагіної Антоніни цінним подарунком.

Також районні обранці потурбувалися і про гідне відзначення на районному рівні Дня захисника України – недостатнє фінансування проведення даного заходу було виправлене завдяки слушній пропозиції раціонального перерозподілу запланованих коштів на виконання відповідної районної програми.

У ході засідання Олег Федорович акцентував увагу присутніх на низьких показниках наповнюваності районного бюджету порівняно з іншими районами області, причинами чого можна назвати «тіньові» зайнятість і доходи населення, та необхідності вжиття дій у напрямку виправлення даної ситуації. З цією метою депутатами було підтримано рекомендацію підготувати текст звернення до сільгосптоваровиробників, приватних підприємців та підприємств району, закладів оздоровчої зони тощо стосовно нагальної потреби свідомого ставлення до належного оформлення договірних відносин щодо оренди земельних ділянок та легалізації робочих місць, своєчасної сплати податків, підтримки місцевих рад громад та участь у їх розвитку. Це продиктовано реаліями сьогодення, яке яскраво, в масштабах району, ілюструє «пустий» бюджет при повному використанні природного та інфраструктурного потенціалу – все працює, а до казни доходи, окрім податків з працівників бюджетних установ, майже не надходять. До даного питання члени комісії вирішили повернутися вже на наступній сесії.

Теж учасники засідання розглянули проблемні питання за наслідками діяльності відокремленого підрозділу «Аптека №1 «Лікарняна аптека», зокрема погашення заборгованості за судовими позовами, комунальні послуги та податки. Зважаючи на відсутність вільного фінансового ресурсу у районному бюджеті і щоденного збільшення суми боргу через нарахування пені, за результатами розгляду членами комісії було одноголосно рекомендовано керівникові КЗ «Скадовська центральна районна лікарня» розглянути можливість погашення боргів за рахунок коштів спеціального рахунку лікарні і вже після зняття аптеки з податкового обліку скористатися можливістю повернути власні кошти, подавши позов до суду на стягнення регресу з конкретних осіб, які створювали цей підрозділ, керували ним і довели до банкрутства.

Разом з цими, було розглянуто ще низку питань у відповідності до профілю діяльності комісії.