На засіданні комісії з питані АПК

203

12 грудня під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького  відбулося засідання постійної комісії з питані агропромислового комплексу, екології та земельних ресурсів, під час якого було розглянуто низку питань профільного спрямування у тому числі й тих, що внесені до порядку денного 37 сесії районної ради, проведення котрої заплановано на 21 грудня 2018 року.

Жвавого обговорення під час засідання здобуло питання щодо організації відпочинку на о.Джарилгач. Антропологічне навантаження – це гостра проблема, одним з наслідків чого є забруднення навколишнього середовища острову. Влітку щоденно відвідувало острів до тисячі відпочиваючих, що негативно вплинуло на стан екології Національного природного парку. А недбале ставлення не тільки відвідувачів, а й перевізників та господарів рекреаційних ділянок посилює руйнацію екосистеми унікальної місцевості. За рахунок «тіньової» політики, кожен з підприємців прагне максимально отримати прибуток з відвідувачів, але ніхто не має бажання турбуватися за екологічний стан як острову, так і Джарилгацької затоки.

На даний час гостро стоїть питання необхідності обладнання рятувального і медичного пунктів та встановлення туалетів на території острову. Для подальшої організації відпочинку потрібно спільно вжити низку заходів та продовжити роботу в цьому напрямку аби запобігти екологічній катастрофі на острові. Тому було запропоновано райдержадміністрації, ДП “Скадовське дослідне лісомисливське господарство” та Національному природному парку «Джарилгацький» до 22 грудня 2018 року підготувати звіт про підсумок відпочинку за 2018 рік (фінансовий, екологічний, антропологічне навантаження…) та направити його до Скадовської районної ради, Херсонської обласної ради, Херсонської обласної державної адміністрації для проведення аналізу та внесення пропозицій. Після розгляду повного аналізу та врахування пропозицій дане питання буде винесено на розгляд комісії районної ради.

Олександрівська сільська рада звернулася до районної ради щодо невиконання рішення суду по розірванню договору оренди земельної ділянки з фермерським господарством «Пан». Самовільне зайняття 60 га поля даним господарством, яке наразі передано в суборенду іншому фермерському господарству продовжує свою діяльність не сплачуючи орендної плати та  незважаючи на винесене рішення суду щодо припинення орендування землі. Для вирішення даного питанням прийнято рішення направити звернення до Херсонської обласної ради, Херсонської обласної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Також депутати розглянули питання щодо затвердження технічної документації на земельні ділянки на території Таврійської сільської ради. Використання для товарного сільськогосподарського виробництва даної землі суперечить призначенню, яке вказано у технічній документації земельної ділянки, як пасовище. Внесено пропозицію підготувати проект рішення щодо погодження оцінки земельної ділянки, як пасовища, та винести на розгляд сесії.

На засіданні комісії обговорено питання про стан доопрацювання проекту програми «Приміщення екологічного стану території Скадовського району на 2018-2020 роки». Майже рік, як отримано погодження районної ради на доцільність розробки, але районна державна адміністрація не надає на затвердження районної ради належним чином опрацьований проект програми.

Було обговорено фінансування програми захисту життя і здоров’я тварин та птиці від інфекційних та зооантопозних захворювань на території Скадовського району на 2018-2019 рік. Голова районної ради зауважив що у 2018 році направлено 317 тис.грн фінансової компенсації з районного бюджету на вирішення проблеми спалаху африканської чуми в районі. У зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом районного бюджету та передбаченого фінансування цих заходів з держбюджету на 2019 рік депутати наголосили, що недоцільно виділяти кошти для даної програми на наступний рік.

Наприкінці було розглянуто звернення депутатського корпусу Скадовської районної ради щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям мало чисельних сіл у зв’язку з проведенням медичної реформи. Голова комісії запропонував направити дане звернення, окрім урядових структур, до всіх районних рад України. Адже, перспектива припинення сталої діяльності фельдшерських пунктів в окремих селах району викликала значну соціальну напругу та занепокоєння серед населення.

Разом з цими, було розглянуто ще низку питань у відповідності до профілю діяльності комісії.