Депутатський корпус районної ради продовжує підготовку до 37 сесії районної ради. Так, 13 грудня під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку; з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення та промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, під час якого було розглянуто питання профільного спрямування, які увійдуть до порядку денного пленарного засідання.

Так, учасники засідання розглянули питання щодо надання згоди відділу освіти райдержадміністрації на утримання штатних одиниць. Під час обговорення даного питання Олег Федорович зауважив, що звертаючись з клопотанням про необхідність розгляду цього питання під кінець року, районна державна адміністрація ставить депутатський корпус районної ради перед фактом, адже навіть при відсутності ресурсу в районному бюджеті на 2019 рік, звільнити людей, не порушуючи законодавства, не було б можливості. Тому було рекомендовано вказати відділу освіти районної державної адміністрації на необхідність, враховуючи вимоги трудового законодавства, заздалегідь опрацьовувати питання перспективи утримання додаткових штатних одиниць.

Та все ж, усвідомлюючи важливість прийнятого рішення, а це і забезпечення організації харчування дітей району, задля чого і було введено додаткових 29,5 штатних одиниці кухонних працівників, і вчитель-дефектолог у Михайлівській ЗОШ та інші, члени постійних комісій попередньо підтримали пропозицію продовжити утримання зазначених одиниць. Втім, зважаючи на те, що за проведеними розрахунками у 2019 році на їх фінансування необхідно буде спрямувати з районного бюджету 2 931 000 грн – питання для детального опрацювання буде винесено на розгляд бюджетної комісії.

Депутати обговорили перспективу створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Скадовської районної ради – закладу, метою функціонування якого є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. До цього року відповідна комісія працювала у м.Херсоні, тепер же, після її ліквідації, виникла необхідність створити в районі такий Центр – відповідний проект рішення буде розглянуто на 37 сесії районної ради.

Серед питань щодо управління майном права спільної власності територіальних громад району, члени постійних комісій розглянули питання щодо подальшої долі рентгенівської установки мамографічної. Обладнання було в оренді у КЗ «Скадовська центральна районна лікарня» і з 2011 року не працює. Обмежений статусом орендаря, заклад не мав змоги фінансувати усі витрати на забезпечення функціонування мамографу. А КНП «Скадовський центр ПМСД», у свою чергу, не міг вкладати кошти у його обслуговування через розподіл повноважень між первинною та вторинною ланками медицини. Тому, виходячи із наданих пропозицій між КЗ «Скадовська ЦРЛ» та КНП «Скадовський центр ПМСД», депутатами було рекомендовано передати зазначене обладнання на баланс районної лікарні.

Також присутні відпрацювали питання поновлення роботи ліквідаційної комісії з ліквідації КП СРКТРК «Обрій», погодивши оновлений склад комісії. Дане рішення, після його затвердження, буде направлено до Скадовської міської ради з рекомендацією їй, як співзасновнику комунального підприємства «Скадовська районна комунальна телерадіомовна компанія «Обрій», у термін до 01 лютого 2019 року розглянути на сесії міської ради питання щодо затвердження оновленого складу зазначеної ліквідаційної комісії. Після чого робота з ліквідації даного підприємства має бути поновлена та йти до логічного завершення.