Чорнобиль був у їхньому житті

192

14 грудня. Ця дата в календарі та історії нашої країни приурочена до дня прийняття Державною комісією в експлуатацію комплексу захисних споруд над четвертим зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці. Всі вони є герої, які ціною власного життя врятували життя мільйонів. І сьогодні, 32 роки потому ми пишаємось їхньою мужністю, патріотизмом і стійкістю.

Ліквідаторів цієї трагедії, що проживають на території Скадовщини, 14 грудня запросили до виставкової зали комунального закладу «Скадовський районний будинок культури ім.Шевченка» для відзначення цього пам’ятного дня – дня убезпечення людства від наслідків чорнобильського атомного лиха.

Звертаючись до присутніх, від імені депутатського корпусу та особисто голови районної ради Олега Федоровича Старенького радник голови районної ради Сергій Володимирович Зеленюк зазначив: «Сьогодні ми зібралися щоб вшанувати тих, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – опромінення. Ми віддаємо шану усім вам, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас й увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом».

Побажавши міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги і шани вдячних поколінь, радник голови вручив Почесні грамоти районної ради Брицуну Віктору Миколайовичу та Садовому Володимиру Леонідовичу, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ліквідаторам ІІ категорії, за мужність, самовідданість, патріотизм і високий професіоналізм, проявлені при виконанні громадянського обов’язку, та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вшанувавши пам’ять про полеглих у нерівному бою з невидимим ворогом, усі присутні із вдячністю схилили голови у хвилині мовчання.