Подвигу народу – жити у віках!

248

Ось вже сімдесят четверта весна вітає всіх тих, хто пережив роки кровопролитної війни, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи з розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й ніби наказує берегти мир.

Друга світова війна – незагоєна рана людської пам’яті. Ця пам’ять буде жити доти, доки живі очевидці тих страшних подій: ветерани війни, учасники бойових дій, інваліди війни – ті, кому випало стати свідками злодіянь нацизму та їх наслідків. Житиме вона і далі, адже ми не дозволимо стертись іменам захисників зі сторінок історії, обелісків, меморіальних плит. Наш земний уклін усім, хто бився на фронтах Другої світової війни, переніс роки окупації та пекло концтаборів, хто підняв з руїн і відродив нашу Батьківщину.

Напередодні Дня Перемоги 8 травня очільники влади, громадськість і духовенство зібралися на алеї Слави з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, вшанувавши пам’ять жертв Другої світової війни і сучасних борців за волю українського народу. По завершенню заходу представники трудового колективу районної ради поклали квіти до могили невідомого солдата і загиблих воїнів АТО на Сході України.

Цього ж дня Олег Федорович разом з представниками ветеранських організацій, силових структур та Скадовського морського торговельного порту віддали данину пам’яті загиблим морякам на острові Джарилгач, які ціною власного життя боронили рідну землю, затримуючи загарбницьке просування нацистів таврійськими степами. Церемонію вшанування пам’яті було продовжено спуском на хвилі Джарилгацької затоки траурного вінку на згадку про подвиг моряків.

9 травня ветерани, працівники тилу та діти війни, трудові колективи, громадські організації відзначили 74 річницю Перемоги над фашизмом на центральній площі міста святковим мітингом. Урочисті промови учасників зібрання та виступи аматорських колективів подарували глядачам незабутні враження з гіркими спогадами про ціну, сплачену за мир учасниками Другої світової війни.

Продовженням святкового мітингу стала урочиста хода до алеї Слави з покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам. Ветерани і молодь, представники установ та підприємств міста схиляли прапори та голови, вклонялися Вічному вогню й на знак вдячності за усі жертви Другої світової війни квітчали підніжжя пам’ятника.

Свято продовжилося вже традиційним пригощанням: на усіх, хто своєю працею та службою наближав Перемогу, чекала солдатська каша. Зокрема, із словами глибокої вдячності за мирне небо, з побажаннями здоров’я, миру та добра звернувся до ветеранів голова Скадовської районної ради Олег Федорович Старенький. Зворушливі спогади, сльози радощів переплітались з піснею.

На жаль, з кожним роком все менше серед нас ветеранів, котрі воювали в роки Другої світової. А тим, хто знаходиться серед нас – велика шана та низький уклін.