Підготовка до 46 сесії районної ради

277

Постійні комісії районної ради завершили відпрацювання питань, які внесено до порядку денного 46 сесії районної ради, проведення котрої заплановано на 26 листопада 2019 року. Так, 20 листопада 2019 року під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося засідання постійних комісій районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку; з питань планування, бюджету та фінансів; з питань агропромислового комплексу, екології та земельних ресурсів; за участю членів постійної комісії з питань промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, під час якого було розглянуто питання профільного спрямування.

Депутати заслухали начальника фінансового управління районної державної адміністрації Резніченко Тетяну Леонідівну про запропоновані зміни до показників районного бюджету на 2019 рік, детально розглянули питання про затвердження фінансового плану на 2020 рік КНП «Скадовський центр ПМСД» Скадовської районної ради.

У ході засідання члени постійних комісій відпрацювали питання щодо прийняття до спільної власності територіальних громад району старої вежі Джарилгацького маяка: з такими намірами Скадовська райдержадміністрація звернулася до балансоутримувача маяка – державної установи «Держгідрографія». Споруда пошкоджена ерозією і на даний час знаходиться в аварійному стані, відповідно необхідні кошти на відновлювальні роботи і роботи з берегоукріплення, так як морська вода, яка вже підходить до вежі, руйнує його. Голова районної ради Олег Федорович Старенький зазначив, що, безперечно, громада неабияк зацікавлена у збереженні маяка, проте при нинішньому технічному стані, про прийняття споруди до комунальної власності говорити недоцільно, адже, у такому випадку, всі витрати на його відновлення та подальше утримання буде покладено на районний бюджет – а це сума у мільйони гривень.

Перед депутатами виступив член Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки журналістів України Олег Лиховид з пропозицією розглянути можливість виділення коштів з районного бюджету на видавництво його книги «Джарилгацький маяк» – видання, в якому будуть представлені достовірні факти про історію походження  Джарилгацького маяка. За результатами розгляду було підтримано  рекомендовано звернутися до районної державної адміністрації для отримання пропозицій щодо фінансування зазначеного видання. Тому було рекомендовано повернутися до розгляду даного питання, після проведення ДП «Держгідрографія» ремонтних робіт старої вежі Джарилгацького маяка.

Також члени профільних комісій відпрацювали низку проектів рішень щодо управління майном спільної власності територіальних громад району, опрацювали листи та інформації, що надійшли на розгляд та відповідають напрямку її діяльності.

Зважаючи на виняткову важливість для жителів району питання, члени депутатського корпусу обговорили ухвалений Херсонською обласною радою перспективний план утворення об’єднаних територіальних громад, згідно якого Скадовський район буде поділено на три громади: Скадовська, Лазурненська і Новомиколаївська. У ході розгляду питання було підтримано пропозицію присутніх членів депутатського корпусу районної ради підготувати на розгляд сесії районної ради звернення до Херсонської обласної ради і Херсонської обласної державної адміністрації, щодо можливості внесення змін до затвердженого перспективного плану, з урахуванням думки місцевих рад.