Результати роботи наради щодо перспективи створення освітніх округів

555

11 січня 2020 року при голові Скадовської районної ради Старенькому О.Ф. відбулася нарада щодо перспективи створення Благодатненського, Олександрівського і Широківського освітніх округів. На засіданні були присутні представники профільних комісій районної ради Соценко В.І. та Ярова С.А., голова райдержадміністрації Покутня С.О., керівники фінансового відділу та відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації, КУ «Скадовський районний центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти».

Під час засідання було обговорено проблемні питання перспективи створення вищезазначених округів та оптимізацію мережі закладів освіти району в ракурсі новітніх змін у законодавстві, які передбачають суттєве збільшення норм наповненості класів, як наслідок принципу фінансування: невідповідність встановленим нормам передбачає відмову держави утримувати ці класи і переведення їх на фінансування з місцевого бюджету. Так, на сьогодні 55 класів загальноосвітніх шкіл району мають замалу наповненість класів. А це в подальшому може призвести до необхідності фінансування їх за рахунок районного бюджету, що буде непосильним для районної казни. Тому є необхідність опрацювати питання; провести аналіз кількості класів групи ризику.

Розгляд питання щодо створення зазначених освітніх округів після викладення всіх аргументів та зауважень було запропоновано перенести на травень, адже наразі жодна із запропонованих шкіл згідно до Положення про освітній округ і опорний заклад освіти не відповідає в повній мірі затвердженим показникам. Також вагомим чинником є перспектива впровадження у 2020 році  реформи децентралізації. Адже об’єднання територіальних громад спричинить необхідність зміни існуючої мережі закладів освіти за новим територіальним устроєм.

Тому, за результатами обговорення питання щодо перспективи створення Благодатненського, Олександрівського і Широківського освітніх округів було вирішено винести на розгляд засідання постійних комісій та запропонувати наразі не змінювати мережу закладів освіти без наявної перспективи конфігурації територіальних громад які утворяться на адміністративній території Скадовського району до кінця 2020 року.