Спільна праця на один результат

413

04 березня під керівництвом голови Скадовської районної ради Олега Федоровича Старенького члени президії районної ради і постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів, за участю заступника голови Скадовської райдержадміністрації Валентини Андріївни Головатої, опрацювали профільні питання, які увійдуть до порядку денного найближчого пленарного засідання.

Першим депутати схвалили проєкт звіту голови районної ради та депутатського корпусу районної ради за 2019 рік, який було оприлюднено на шпальтах районної газети «Чорноморець» та на офіційному сайті Скадовської районної ради.

Розглянувши проєкт програми економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району на 2020 рік, районні обранці вказали на деякі неточності  у документі, але, вцілому, підтримали доцільність винесення даного питання на розгляд сесії районної ради.

До уваги учасників засідання було представлено звіт про виконання районного бюджету Скадовського району за 2019 рік, проєкт рішення про затвердження якого здобув одноголосного схвалення.

Суттєве скорочення як чисельності працівників, так і обсягів фінансування районної державної адміністрації стало відправною точкою для розробки проєкту програми підтримки діяльності і відкритості роботи Скадовської районної державної адміністрації  та фінансового забезпечення для здійснення повноважень, делегованих Скадовською районною радою, у 2020 році. Члени президії та постійної комісії погодилися із необхідністю ухвалення даної програми з обсягом фінансування 210 тис.грн для забезпечення райдержадміністрації та її структурних підрозділів канцелярськими товарами та оплатою послуг зв’язку, а також утримання посад прибиральниці і сторожа.

Проте, найголовнішим питанням порядку денного даного засідання стало обговорення проєкту внесення змін до районного бюджету Скадовського району на 2020 рік, які стосувалися розподілу вільного залишку коштів, що склався станом на 01 січня 2020 року у загальній сумі 11 280 171,28 грн. Депутати заслухали пропозиції районної державної адміністрації щодо розподілу 7 837 698,52 грн залишку освітньої субвенції на капітальні видатки по закладам загальної середньої освіти району; 636 220,62 грн залишку медичної субвенції та 3 000 900 грн залишків загального фонду районного бюджету. Одночасно до відома районних обранців були доведені і потреби в коштах по галузях, але навіть такий значний фінансовий ресурс не може їх задовольнити через чітке регламентування законодавством напрямків використання цих залишків.

Особливої актуальності для Скадовського району наразі набуло питання реформування вторинної ланки надання медичної допомоги населенню: Скадовську лікарню попередньо включено до 8 опорних закладів охорони здоров’я Херсонської області. Але для отримання даного статусу і укладання угоди на фінансування з Національною службою здоров’я України потрібно виконати низку умов, серед яких придбання дорого вартісного обладнання та будівництво приймального відділення за чітко визначеним стандартом і у стислі терміни. Виключно коштом районного бюджету цю перепону подолати неможливо, тому до фінансового діалогу було запрошено депутатський корпус Скадовської міської ради. Адже лише спільними зусиллями двох бюджетів можливо зберегти статус опорної лікарні у курортному Скадовську, профінансувавши придбання обладнання та виготовлення проекту будівництва на загальну суму більше 3 млн.грн. Також проблемою є виконання норм по облаштуванню приміщень КНП «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» Скадовської районної ради – у травні 2020 року Національною службою здоров’я України буде проведено перевірку закладу, від результатів якої залежатиме перспектива подальшої діяльності закладу первинної ланки медичної допомоги у Скадовському районі.

Тож депутати районної та міської рад ознайомилися із потребами у коштах місцевих медичних закладів, обговорили пріоритетність фінансування та наголосили на необхідності надання чітких розрахунків і напрямків використання коштів з метою подальшого визначення ймовірних обсягів співфінансування.