Депутати завершили попередній розгляд питань 49 сесії районної ради

309

17 березня 2020 року під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького відбулося засідання постійних комісій районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, з питань: гуманітарної політки, медицини та соціального захисту населення; агропромислового комплексу, екології та земельних ресурсів, за участю членів постійної комісії з питань промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району.

Члени постійних комісій відпрацювали питання, які планується винести на розгляд 49 сесії районної ради 7 скликання 19 березня 2020 року.

Засідання розпочалося із розгляду заяв громадян на отримання термінової одноразової матеріальної допомоги за зверненнями до депутатів районної ради, у рамках виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження ґендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2020 рік. Така ініціатива депутатського корпусу Скадовської районної ради надання фінансової підтримки своїм виборцям засвідчила свою практичну дієвість, тому вже цього року, станом на 17.03.2020, до районної ради надійшло 11 заяв на отримання матеріальної допомоги на загальну суму 125 тис.грн. Вже за відпрацьованою процедурою, надані документи по кожному заявнику було попередньо детально вивчено за участю спеціаліста управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та представника лікарської консультативної комісії, тому члени комісій одноголосно рекомендували підтримати проєкт рішення про виділення коштів для усіх заявників в межах передбачених коштів.

Після вивчення та обговорення, депутати погодили винесення на розгляд 49 сесії районної ради проєкту районної програми виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2020 рік зі змінами, звернувши увагу райдержадміністрації на основні недоліки та помилки у наданому проєкті.

До уваги депутатів було представлено детальний аналіз звітів райдержадміністрації про виконання окремих районних програм відповідно до напрямків діяльності постійних комісій. Розглянувши звіт про виконання районної комплексної програми «Покращення екологічного стану острова Джарилгач та Джарилгацької затоки», виконання якої за 2019 рік членами постійних комісій рекомендовано визнати як «незадовільне», головним чином через відсутність фінансування, Олег Федорович наголосив, що при розробці районних програм райдержадміністрації необхідно оцінювати реальні можливості районного і місцевих бюджетів, на чому районна рада зауважує неодноразово.

Підтримавши винесення на розгляд 49 сесії районної ради ряду майнових питань, члени постійних комісій зупинилися на листах щодо надання в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад району, які надійшли до районної ради у 2020 році. Ситуація складається таким чином, що через введення в дію нового закону докорінно змінюється підхід до механізму надання в оренду об’єктів комунальної власності і ускладнюється відсутністю, на даний час, нормативної бази з реалізації відповідного закону. Тому учасниками засідання було рекомендовано направити заявникам відповідь про неможливість районної ради, наразі, задовольнити їх заяви про надання в оренду майна.

У межах компетенції депутати також опрацювали питання про дотримання умов договору оренди одним із орендарів зрошувальної системи, наголосивши на необхідності виконання ним природоохоронних заходів.

Разом з цим було розглянуто низку звернень, за результати чого одноголосно рекомендовано винести їх на розгляд найближчого пленарного засідання у статусі проектів рішень.