22 січня – День соборності України

8714
22 січня – визначний день для України. В цей день рівно 103 роки тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це була основоположна подія для українського державотворення.
З нагоди визначного дня 21 січня 2022 року відбулися урочисті заходи на центральній площі м.Скадовська за участю представників місцевого самоврядування та виконавчої влади і трудових колективів району та міста. Згадавши історію цього свята, усі присутні схилили голову у хвилині мовчання, увічнюючи пам’ять про тих, хто поклав своє життя на вівтар свободи України, а квіти до пам’ятного знаку воїнам Небесної Сотні стали цьому підтвердженням.
Також у цей день заступник голови районної ради Валентин Валентинович Рильський та голова районної державної адміністрації Михайло Васильович Павліш поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, адже саме Тарас Григорович Шевченко – наш найвідоміших реформатор, національний пророк та символ України. Він першим увінчав столітні прагнення українців жити в єдиній незалежній державі, відродити почуття єдності і спрямувати націю до побудови своєї держави.

Нагадаємо, офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.