До Дня визволення України і 75-річниці визволення Скадовського району від нацистських загарбників

1139

02 листопада 2018 року громадськість Скадовщини зібралася у читальній залі центральної бібліотеки для дорослих щоб у черговий раз відзначити історичну подію – День визволення України і ювілейну 75-річницю визволення Скадовського району від німецько-фашистських загарбників.

«Ніхто не забутий!» – саме під таким гаслом відбувся цей захід і переповнена зала стала його підтвердженням.

Поділившись тяжкими спогадами про страшні часи, жорстокі роки війни з батьківських розповідей, голова районної ради Олег Федорович Старенький наголосив: «Ця війна принесла гіркоту втрат чи не в кожну українську родину і сьогодні ми з вдячністю і шаною згадуємо рідних і близьких, усіх тих відчайдушних борців: батьків і дідів, хто ціною власного життя і здоров’я подарував нам і нашим дітям майбутнє. Тому я дякую кожному присутньому в залі за вашу небайдужість, адже допоки ми пам’ятатимемо – допоки буде жити світла пам’ять про них».

Важливою подією заходу стала презентація районною радою ветеранів книги «Очима очевидців. Дитинство опалене війною». У збірці представлено спогади мешканців Скадовська часів Другої світової війни, дітей війни про пережите голодне дитинство і про своїх загиблих батьків, тому вона безумовно слугуватиме джерелом знань про історію нашого краю для наступних поколінь.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували визволителів і на знак пошани великим воїнам кровопролитної битви поклали квіти до пам’ятних знаків на Алеї Слави.