«Пам’ять, що об’єднує»

253

28 січня 2020 року у читальній залі Комунального закладу «Скадовська центральна бібліотечна система» відбулися заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та Дня пам’яті Героїв Крут.

Звитяга та сміливість українських юнаків під Крутами, які віддали життя за волю України стали символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Присутнім у залі було продемонстровано відеоматеріали та тематичну виставку літератури для ознайомлення із трагічною історією знищених представників єврейського народу та інших національних меншин під час Другої світової війни.

Пам’ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, ненависть та расизм.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

По завершенню заходу відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку в урочищі Цукур – місця масового знищення у 1941-1943 роках нацистами більше трьох сотень представників єврейської та ромської національностей, що мешкали на території Скадовщини.